SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IVTemat: Kąty i ich rodzajeKlasa : IVaCele lekcji:Cele ogólne:- kształcenie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów kątów,- rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myśleniaCele szczegółowe:Uczeń:- zna pojęcie kąta;- zna elementy kąta;- potrafi rozróżniać poszczególne rodzaje kątów : ostre , proste , rozwarte ,półpełne, pełne, wklęsłe;- wyszukać kąty na rysunku;Metody pracy:- pogadanka;- problemowa;Formy pracy:- zbiorowa;-indywidualna;Środki dydaktyczne:- tablica interaktywna, podręcznik , zeszyt ćwiczeń, kartki z rodzajami kątów.
Przebieg lekcji:1.Czynności organizacyjne: - sprawdzenie obecności; - sprawdzenie pracy domowej;2. Przypomnienie poznanych podstawowych figur geometrycznych: punktprosta, półprosta , odcinek.3. Zapisanie tematu lekcji4. Wprowadzenie pojęcia kąta i jego elementów ( wykorzystanie e –podręcznikahttps://multipodreczniki.apps.gwo.pl/player/#/publication/1142140/288/action/126/0/981 )5. Omówienie rodzajów kątów ( wykorzystanie e- podręcznikahttps://multipodreczniki.apps.gwo.pl/player/#/publication/1142140/288/action/127/0/985 )6. Rozdanie kartek z rodzajami kątów (do wklejenia do zeszytów, załącznik nr 1)7.Rozwiązywanie zadań- połączyć kąty z ich nazwami (https://learningapps.org/watch?v=pbvg0xb2n16 , praca z tablicą interaktywną, chętni uczniowie podchodzą idobierają nazwę kąta do rysunku)- Jaki to kąt – test jednokrotnego wyboru (https://learningapps.org/2002121 ,praca z tablicą interaktywną , chętni uczniowie podchodzą i uzupełniająodpowiedzi)- ćw. 1 str.16 ( zeszyt ćwiczeń, praca samodzielna)- ćw. 2 str. 16 ( zeszyt ćwiczeń, praca samodzielna)8. Podsumowanie9. Zapisanie i omówienie pracy domowejĆw. 3 str. 17 (zeszyt ćwiczeń)ZAŁĄCZNIK NR 1
KĄT OSTRY KĄT WKLĘSŁYKĄT PROSTY KĄT ROZWARTYKĄT PEŁNY KĄT PÓŁPEŁNY
Search
Read the Text Version
- 1 - 3
Pages: