Important Announcement
PubHTML5 Scheduled Server Maintenance on (GMT) Sunday, June 26th, 2:00 am - 8:00 am.
PubHTML5 site will be inoperative during the times indicated!

Home Explore język angielski klasa 7

język angielski klasa 7

Published by marzenawoj, 2018-05-21 15:53:39

Description: Wakacje i podróżowanie Magdalena W. sp 2

Search

Read the Text Version

Scenariusz lekcji otwartej języka angielskiego z wykorzystaniemTIKNauczyciel: Magdalena WłodarczykKlasa VII, grupa dziewczynki, data: 10.05.2018, 3 godzina lekcyjnaTemat: Holidays and travelling – Wakacje i podróżowaniePomoce dydaktyczne:Tablica interaktywna, laptop dla nauczyciela, smartphony uczniów, podręcznik i zeszytćwiczeń English Class B1Cele lekcji:- Uczeń będzie opisywał różne rodzaje wyjazdów (typy wakacji)- Uczeń będzie posługiwał się nowym słownictwem (zwroty związane z podróżowaniem,hotelem)- Uczeń będzie wiedział jak opowiadać o wyposażeniu podróżnikaPodstawa programowa:Rozumienie wypowiedzi: Uczeń reaguje na poleceniaTworzenie wypowiedzi: Uczeń opisuje różne rodzaje wyjazdówReagowanie na wypowiedzi: Uczeń uzyskuje i przekazuje informacje iwyjaśnieniaPrzetwarzanie wypowiedzi: Uczeń przekazuje w języku angielskiminformacje zawarte w materiałach wizualnych oraz informacjesformułowane w języku angielskim, stosuje strategie komunikacyjne orazposiada świadomość językowąPunkty podstawy:I.8.; II.1., III.1.; IV.1., IV.2.; VI.3.; VIII.1., VIII.2.; XIII; XIVCele lekcji sformułowane w języku ucznia :- Po lekcji wymienisz kilka słów i zwrotów związanych z rodzajami wakacji- Będziesz wiedział jakich sformułowań użyć w hotelu- Będziesz umiał wymienić atrybuty podróżnikaKryteria sukcesu (NACOBEZU) / WILF ( What I am Looking For)- Znam słownictwo związane z wakacjami, podróżowaniem, pobytem w hotelu- Potrafię wymienić wyposażenie podróżnikaPrzebieg lekcji:

1. Przywitanie uczniów i zapis tematu lekcji.2. Podanie celów lekcji w języku ucznia i kryteria sukcesu.3. Rozgrzewka: Opisywanie obrazków i rodzajów wakacji z wykorzystaniem tablicyinteraktywnej (pogadanka, burza mózgów)4. Nauczyciel wprowadza nowe słownictwo - prezentacja z wykorzystaniem TIK Quizlet(Fiszki) www.quizlet.com https://quizlet.com/292367743/types-of-holidays-flash-cards/5. Uczniowie słuchają wymowy nowego słownictwa, powtarzają, zapisują słówka w zeszycie6. Ćwiczenia z użyciem TIK – Ucz się, dopasuj, www.quizlet.comhttps://quizlet.com/292367743/match8. At the hotel , w hotelu: wprowadzenie słownictwa za pomocą kodów QR https://www.qr-online.pl/ TIK9. Praca w parach – znajdź swoją parę słowo polskie – słowo angielskie za pomocą kodów,zapisz na tablicy i w zeszycie10. Equipment – wyposażenie podróżnika: wprowadzenie słownictwa – posłuchaj i powtórz11. Uczniowie sprawdzają się w teście Kahoothttps://create.kahoot.it/details/equipment/d130b371-5131-496f-8cea-421fb528832c TIK12. Podsumowanie ustne Metoda zdań niedokończonych – Dziś nauczyłem się ….Dowiedziałem się ….. Wiem, że ……. Muszę utrwalić ……13. Praca domowa zeszyt ćwiczeń ćw. 3-8 str. 64-6514. Podsumowanie całego słownictwa poznanego na lekcji w formie testu Quizlet *


Like this book? You can publish your book online for free in a few minutes!
Create your own flipbook