O`zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innavatsiyalar vazirligi Navoiy davlat pedagogika instituti Navoiy davlat pedagogika instituti Yoshlar bilan ishlash va ma’naviy ma’rifiy sohada 2022-2023 o‘quv yili davomida amalga oshirilgan ishlar va erishilgan yutuqlar yuzasidan MA’LUMOT
Agar biz ta’limni o‘zgartirsak, ta’lim insonni o‘zgartiradi. Inson o‘zgarsa, butun jamiyatimiz o‘zgaradi Shavkat Mirziyoyev, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti
REKTOR MUROJAATI 1 Bizning koʻp tarmoqli oliy taʼlim muassasamiz yuqori malakali pedagog-kadrlarni tayyorlash, barkamol avlodni kamol toptirish, ularning jamiyatda munosib shaxs sifatida shakllanishida ulkan taʼlim bilan uzviyligini taʼminlash hamda xalqaro hamkorlikdagi loyihalarni amalga oshirish – kadrlar tayyorlashda koʻp bosqichli tizimga asoslangan birlamchi masalalar sirasiga kiradi. Asosiy maqsadimiz – ikkala tomon, yaʼni taʼlim oluvchi hamda raqobatbardosh mehnat bozorida ish bilan taʼminlovchilar oʻrtasida, ularning ehtiyojlari hamda xohish-istaklaridan kelib chiqqan holda zamonaviy taʼlim tizimini yaratishdir. Institutda mavjud 11 ta fakultet professor-oʻqituvchilar jamoasi tomonidan talabalarga kerakli boʻlgan bilim va koʻnikmalar shakllantirib borilib malaka hamda ish tajribasiga ega boʻlishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan. Navoiy davlat pedagogika instituti Sizga, yuqori sifatli taʼlim berib, yetuk mutaxassis boʻlishingizni kafolatlaydi hamda Respublikamizdagi va xorijiy abituriyentlarni oʻqishga taklif etadi. Baxodir Sobirov Navoiy davlat pedagogika instituti rektori.
2 YILLIK HISOBOT
TALABALAR STATISTIKASI QISQA SATRLARDA 3 TALABALARNING KUNDUZGI SIRTQI BO‘LIM UMUMIY SONI TALABALARNING TALABALARNING UMUMIY SONI UMUMIY SONI 21 273 11 307 7635 NAFAR NAFAR NAFAR KECHKI BO‘LIM 2-MUTAXASSISLIK TALABALARNING TALABALARI SONI UMUMIY SONI 982 795 NAFAR NAFAR MAGISTRATURA BO‘LIMI TALABALARI SONI 554 NAFAR
4 TALABALAR STATISTIKASI QISQA SATRLARDA OILALALAR YIGITLAR QIZLAR 954 NAFAR 5449 NAFAR 15284 NAFAR NOGIRONLIGI 11273 CHIN YETIM BO‘LGAN NAFAR 19 NAFAR TALABALAR Mehribonlik 195 NAFAR uyi 12 NAFAR
TALABALAR YASHASH JOYLARI STATISTIKASI 5 O‘z uyida istiqomat qiladigan talabalar soni - 15222 nafar Talalar turar joyida istiqomat qiladigan talabalar soni - 1130 nafar Yaqin qarindoshining uyida yashaydihan talabalar soni – 896 nafar Ijarada yashaydihan talabalar soni – 3980 nafar
6 E’TIROF JALOLOVA LOBAR SUNATILLO QIZI Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 6- martdagi qaroriga binoan “Zulfiya” nomidagi davlat mukofoti bilan taqdirlandi. Navoiy davlat pedagogika instituti Ingiliz tili va adabiyoti fakulteti 3 bosqich talabasi. NORMURODOV OLIMJIN OBID O‘G‘LI Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil iyundagi qaroriga binoan “Mard o‘g‘lon” nomidagi davlat mukofoti bilan taqdirlandi. Navoiy davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat fakulteti 3 bosqich talabasi.
E’TIROF 7 Kamoliddin Axtamov G‘aybullayev Hayotbek Qilichbozlik sport turi bo‘yicha Sportning Kurash uri bòyicha O‘zbekiston chempioni. Osiyo chempioni. Sultanova Diyana Universiada-2023 Bahodir qizi Universiada-2023 o‘yinlarida “Ta’lim fidoiysi” ko‘krak institut jamoasi 3-o‘rinni qo‘lga nishoni sohibi. kiritdi.
8 E’TIROF Navoiy davlat pedagogika instituti talabasi RAVSHANOVA GULHAYO “Kelajak bunyodkori” ko‘krak nishoni sohibi. Navoiy davlat pedagogika instituti jamoasi MUNOZARA Respublika turnirida faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi 5 muhim tashabbus olimpiadasida Navoiy davlat pedagogika instituti talabasi RAHMONOVA MAHLIYO 15 mln so‘mlik sertifikat sohibi bo‘ldi
9 5 MUHIM TASHABBUS Bugungi kunga qadar institutda 5 muhim tashabbus doirasida 108 ta toʻgarak tashkil etilgan Barcha toʻgaraklarga 11000 nafar yoshlar doimiy va ommaviy jalb etilgan. 5 muhim tashabbus diorasida jami 172 ta tadbirlar tashkil etilib mazkur tadbirlarga 10000 nafardan ortiq talabalar jalb etildi. 1-tashabbus boʻyicha 37 marta, 2-tashabbus boʻyicha 41 marta, 3-tashabbus boʻyicha 40 marta, 4-tashabbus boʻyicha 27 marta va 5-tashabbus boʻyicha 27 marta tadbirlar tashkil etildi
Institut tomonidan rag‘batlantirilgan talabalar 10 Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 17-sentyabrdagi “Ota-onasi yoki ularning biridan ayrilgan muhtoj qizlar va boquvchisi yoʻq yolgʻiz ayollar oliy taʼlim olishini moddiy jihatdan qoʻllab-quvvatlash chora- tadbirlari toʻgʻrisida”gi 585-sonli qaroriga asosan Navoiy davlat pedagogika instituti tomonidan nizom talablariga mos keladigan 196 nafar talaba bepul oʻqitib berish uchun tavsiya mahalliy hokimliklarga tavsiya berildi. Mahalliy hokimliklar tomonidan 91 nafar talabaga shartnoma pullari toʻlab berildi. Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 24-sentyabrdagi Ijara huquqi asosida yashayotgan talabalar tomonidan toʻlanadigan ijara toʻlovlarini qoplab berish tizimini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisidagi 605-sonli qaroriga asosan Navoiy davlat pedagogika instituti tomonidan nizom talablariga mos keladigan 2077 nafar talabaga ijara shartnoma pullari toʻlab berildi.
11 IJTIMOIY HAYOT QISQA SATRLARDA Madaniy maskanlarga tashriflar Muzeylarga Teatrlarga Kinoteatrlar 7000 9000 nafar ga 3250 nafar talaba nafar talaba talaba Ichki turizm Tarixiy Madaniy – loyihasi maskanlarga va obidalarni tadbirlar 123 25-marotaba o‘rganish maratoba 10 marotaba Institutga biriktirilgan mahallalar Talabalar Kurs va Rektor teatri va to‘garaklar kubogi musobaqasi QVZ 21 ta 1 marta 5 marotaba O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi va Referendum-2023 Hudidy Okrukga Saylov Trenerlar jalb etilgan uchastkasiga biriktirilganlar 9 nafar xodimlar 7 nafar 1 nafar
FAOLIYATGA OID FOTOSUVRATLAR 12 Navro‘z sayli 2022 yil 18 mart kuni Navoiy davlat pedagogika institutida Navro‘z bayrami sayli, ishchi xodimlar o‘rtasida sport musobaqalari bo‘lib o‘tdi. Navro‘z saylida Navoiy viloyati hokimi Tursunov Qobil Beknazarovich ishtirok etdi. “Men – donorman!” Xayriya aksiyasi Navoiy davlat pedagogika instituti Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti hamda Adolat SDP Navoiy viloyat Kengashi bilan “Men donorman!” shiori ostida donorlik xayriya aksiyasi tashkil etildi “Zakovat” intellektual o‘yini “Zakovat intellektual oʻyini 2022-2023 o‘quv yili davomida institutning barcha fakultetlarida yuqori saviyada tashkil etildi. Unda 40 ta jamoa ishtirok etdi. Shuningdek, “Yoshlar forumi - 2023” loyihasi doirasida oʻtkazilgan “Zakovat” oʻyinining viloyat bosqichida institut jamoasi faol ishtirok etdi.
13 MAHALLABAY ISHLASH TIZIMI AMALDA . “Rektor kubogi” Navoiy davlat pedagogika institutit talaba yoshlari va professor-o‘qituvchilari ishtirokida 2022-2023 o‘quv yili davomida sportning futbol, volebol, stol tennis, basketbol turlari bo‘yicha 5 marotaba Rektor kubogi sport musobaqalari oʻtkazildi. Mazkur loyiha doirasida 7500 nafardan ortiq talaba yoshlar qamrab olindi. Loyihani yuqori saviyada tashkil etish uchun 60 000 000 so‘m mablag‘ ajratildi “Siz hech kimdan kam emassiz!” Xayriya aksiyasi 3-dekabr – Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan 195 nafar shu toifaga mansub talabalarga institutning byudjetdan tashqari mablagʻlari hisobidan bazaviy stipendiyaning bir baravari miqdorida moddiy ragʻbat barildi. Navoiy davlat pedagogika institutida talablarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish hamda 5 muhim tashabbusning 1-tashabbusi ijrosini taʼminlash maqsadida “Navoiy” havaskor teatr jamoasi tashkil etilgan. Mazkur teatr jamoasi bugungi kunga qadar 11 ta asarni sahnalashtirdi va keng jamoatchilik eʼtiboriga xavola etdilar. Shuningdek, Talabalar teatr studiyasi festivalining saralash bosqichida gʻoliblikni qoʻlga kiritib festivalning yarim final bosqichida ishtirok etish imkoniyatiga ega boʻlishdi. Xorazm viloyatida boʻlib oʻtgan festivalda“ faol ishtirok etdi,
FAOLIYATGA OID FOTOSUVRATLAR 14 Korrupsiyasiz hayot Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens - nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi faoliyaiti yoʻlga qoʻyildi. 9-dekabr Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni munosabati bilan institut talabalari oʻrtasida “Halol yashash baxti” mavzusida “Eng yaxshi insholar tanlovi”, “Korrupsiya taraqqiyot kushandasi” mavzusida “Eng yaxshi rasmlar” tanlovlari oʻtkazildi. Mazkur tanlovlarda 100 nafardan ortiq talaba yoshlar ishtiroki taʼminlandi. 1-Oktabr – “Institut mahalla “Ustozlar va murabbiylar” hamisha hamkor” kuniga ustozlarga Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta ehtirom maxsus taʼlim vazirligining 2021-yil 29- apreldagi 202-son buyrugʻiga asosan Navoiy davlat pedagogika institutiga 10 ta MFYlari biriktirildi. Ushbu mahallalarda jami aholi soni 54510 nafarni, yoshlar – 7890 nafarni tashkil qiladi. Mahalallar kesimida 1628 nafar ishsiz va uyushmagan yoshlar roʻyxati shakllantirildi. Ular ehtiyojlari oʻrganildi. Mahallalardagi uyushmagan yoshlarning ehtiyojlaridan kelib chiqib institutning oʻzida ham alohida sharoitlar yaratildi. Yaʼni, institutda mavjud 5 ta yopiq va 6 ta ochiq sport maydonlarida sport musobaqalari, 2 ta joyda kompyuter savodxonligi toʻgaragi, 2 ta joyda chet tillarini oʻrgatish toʻgaragi, 2 ta joyda badiiy ijodkorlikka yoʻnaltiruvchi toʻgaraklar, 9 ta kasbga yoʻnaltiruvchi toʻgaraklar tashkil qilindi. 10 ta mahalla binosiga ushbu toʻgaraklar faoliyati va jadval-grafiklari haqidagi maʼlumotlar taqdim etildi (koʻrgazma sifatida ilib qoʻyildi).
15 MAHALLABAY ISHLASH TIZIMI AMALDA “Quvnoqlar va Zukkolar” Institutning faol va iqtidorli talaba yoshlari ishtirokida “Quvnoqlar va Zukkolar” ko‘rik - tanlovining institut bosqichi bo‘lib o‘tdi. Mazkur loyiha doirasida 2300 nafardan ortiq yoshlar qamrab olindi. Loyiha tashkil etish uchun 35 000 000 mln so‘m ajratildi. “Biz Jinoyatchilikka qarshimiz” Yil davomida maʻmuriy huquqbuzarlik, jinoyatchilik holatlarining oldini olish, diniy ekstremizim, OITS, odam savdosi, terrorizm, giyohvandlikka qarshi kurash “Ommaviy madaniyat” bilan bog‘liq salbiy illatlarning oldini olishga qaratilgan 13 nafar prokratura, 21 nafar IIB 213 nafar professor-oʻqituvchilar 5842 nafardan ziyor talaba yoshlar hamda 30 nafardan ziyod “Binokor” va “Lochin” MFY faollari, 10 nafar imom, 5 nafar otin oyi va 3 nafar psixologlar hamda boshqa korxona va tashkilot xodimlari ishtirok etdi. O‘z kelajagimiz uchun ozov berdik! Markaziy saylov komissiyasining tegishli buyruыlariga asosan Navoiy vilyaotining barcha tumanlarida aholi va yoshlar oʻrtasida huquqiy savodxonlikni koʻtarish, siyosiy faolliklarini oshirish ishlari amalga oshirildi. Xususan ushbu targʻibotlarda viloyat trenerlari sifatida 9 nafar, viloyat shtab kotibi 1 nafar, okgugga jalb etilgan xodim 1 nafar, 7 nafar professor-oʻqituvchilar saylov uchastkalariga biriktirildi.
TYUTORLAR – TA’LIM TARBIYA MASLAHATCHISI 16 TYUTORLAR – TA’LIM TARBIYA MASLAHATCHISI Oliy va o`rta maxsus ta’lim vazirligining 2021 yil 30 sentyabrdagi 412-sonli buyrug`iga asosan barcha oliy ta’lim muassasalarida Tyutorlar shtatlari joriy etildi. Navoiy davlat pedagogika institutida 9300 nafar talabaga 65 ta tyutor biriktirildi. Bugungi kunga qadar faoliyat olib borayotgan tyutorlar bilan samarali faoliyat olib borishlariga ko`maklashish maqsadida Oliy va o`rta maxsus ta’lim vazirligining xodimlari ishtirokida 2 marotaba o`quv seminarlari tashkil etildi. Shuningdek, 2022 yilning dekanbr va 2023 yilning yanvar oylari davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan hisobtlari eshitildi.
17 АХБОРОТ РЕСУРС МАРКАЗИ \"Ilm qut beradi, bilim sharaf-shon, shu ikkovi tufayli ulugʻdir inson!” Kutubxonaning bosma nashrlar fondi 116777 donani tashkil etadi. (18388) nomda Jumladan tabiiy fanlar 13986 dona, texnika fanlar 3260 dona, qishloq xo`jaligiga oid 1673 dona, tibbiyotga 2317 dona, ijtimoiy siyosiy adabiyotlar 18410 dona, pedagogikaga oid 8849 dona, jismoniy tarbiyaga oid 2247 dona, san’atga oid 2194 dona, dinshunoslikka oid 1864 dona, filologiyaga oid 6839 dona, falsafaga oid 3261 dona, psixologiyaga oid 2045 dona, universal mazmundagi 1219 dona, badiiy adabiyotlar 48613 dona. Davlat tilida - 74715 dona Rus tilida - 38768 dona Boshqa tillarda – 3294 dona Shu jumladan lotin alifbosida 21920 dona Darsliklar - 11173 dona– 1013 nomda O`quv qo`llanmalar - 29150 dona – 1914 nomda Qo`shimcha adabiyotlar - 27841 dona – 9515 nomda Badiiy adabiyotlar - 48613 dona – 5946 nomda Yangi kutubxona binosi 120 o`rinli bo`lib, 4 ta infokioska, 2 ta elektron doska, Barcha komyuterlar internet tarmog`iga ulangan, tezligi 100-850 Mb.ni tashkil etadi. Kutubxonada WIFI uzliksiz ishlab turibdi. Bir kunlik o`rtacha qatnov 350-400 tani tashkil etadi. 1.Masofadan xizmat ko`rsatish maqsadida fan dasturidagi 8848 ta fayl, 1072 ta audiofayldagi o`quv adabiyotlarining elektron versiyalari ҳттпс://т.ме/armkutubxonaNavDPI telegramm kanaliga joylashtirildi. 2.Imkoniyati cheklangan ko`zi ojiz talabalar uchun 4 ta kompyuterga maxsus НВД dasturi o`rnatilib unga 6 GB 232 nomdagi audio o`quv adabiyotlari joylashtirildi.
YASHIL MAKON LOYIHASI AMALDA 18 2021 yilning noyabr kuni davlatimiz rahbari raisligida “Yashil makon” umummilliy loyihasini amalga oshirishga bag`ishlangan videoselektor yig`ilishi bo`lib o`tdi. Unda 10 dekabrga qadar daraxt ekish bo`yicha “dolzarb 40 kunlik” e’lon qilindi. 2022-2023 o‘quv yili davomida Ushbu loyiha doirasida yiliga 200 million tup daraxt va buta ko`chatlarini ekish orqali shaharlardagi yashil maydonlarni amaldagi 8 foizdan 30 foizga oshirish reja qilingan. Xuddi shunday Navoiy davlat pedagogika institutiga tomonidan mazkur loyihada faol ishtirok etish uchun viloyat hokimligi tomonidan 2 gektar yer maydoni ajratildi. Institut tomonidan mavjud yerga 2000 ta ko`chat ekish ishlari amalga oshirildi. Shuningdek, Navoiy davlat pedagogika instituti hududiga loyiha doirasida 1300 ta ko`chat ekildi. Shundan 500 tasi mevali, 600 tasi manzarali, 200 tasi butalar hisoblanadi. Ko`chatlar doimiy ravishda sug`orilib parvarishlanib kelinmoqda.
19 QATAG‘ON QURBONLARI XOTIRASI MUZEYI O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 22 noyabrdagi “O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Qatag`on qurbonlari xotirasi davlat muzeyi va hududlardagi oliy ta’lim muassasalari tuzilmasida Qatag`on qurbonlari xotirasi muzeylarini tashkil etish chora-tadbirlari to`g`risida”gi 936-sonli qarori asosida Navoiy viloyatida Navoiy davlat pedagogika instituti tuzilmasida Qatag`on qurbonlari xotirasi muzeyi tashkil qilindi. Hozirda muzey ekspozisiyasi uchun yig`ilgan ashyolar va hujjatlar: Kitoblar –300 ta Arxiv hujjatlar nusxalari – 2500 bet O`sha davrga oid arab imlosidagi kitoblar – 18 ta Qatag`on bo`lgan yurtdoshlar haqida ma’lumot va suratlar – 120 ta O`sha davrlarga oid osori-atiqalar (uy-ro`zg`or buyumlari, kiyimlar) – 150 ta Sovetlar davriga tanga va pullar – 200 ta Navoiy viloyatining qadimgi davriga oid ashyolar – 16 ta Kartina va suratlar – 30 ta Sovetlar hukmronligi yillariga oid rasmiy matbuot – 450 sahifa Rossiyasi va sovetlar hukmronligi yillariga oid suratlar (uylar, aholi turmushi, surgun jarayonlari, qatag`onlar, tabiat va b ) – 20 ta Mustaqillik davriga oid suratlar – 100 ta Qatag`onlik davriga oid videoroliklar – 20 ta Mavzular yuzasidan matbuot maqolalari – 18 ta Televideniyaga chiqishlar va ko`rsatuvlar – 40 ta Yurtdoshlarimiz xotiralari yozib olingan audio va videoyozuvlar – 20 ta Tashrifchilar geografiyasi Xitoy, Mo`g`iliston, Janubiy Koreya, Yaponiya, Rossiya Federasiyasi, Hindiston, Pokiston, Tojikiston, Turkmaniston, Qozog`iston, Qirg`iziston, Afg`oniston, Isroil, Shveysariya, AQSh va boshqa.
YOSHLAR ITTIFOQI BOSHLANG‘ICH TASHKILOTI 20 Zokirov Akmal Najmiddin o‘g‘li Navoiy davlat pedagogika instituti Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi. Hozirgi kunda Navoiy davlat pedagogika instituti Tabiiy fakulteti ”Kimyo o‘qitish metodikasi” 4-bosqich ta`limi yo‘nalishi talabasi. Institutning Yoshlar ittifoqi faol a’zolar soni 2000 dan ortiq. Bularning 156 nafari yo‘nalish yetakchilari sifatida faoliyat olib bormoqda. • “Rektor kubogi” Zakovat intellektual o‘yinida har bir fakultetdan 300 dan ortiq talaba-yoshlarni qamrab olindi “O‘zbekiston Yoshlari birlashaylik”shiori ostida Navoiy viloyatida bo‘lib o‘tgan “Yoshlar festivali”da Navoiy davlat pedagogika instituti Yoshlar ittifoqi faollari a’zolarining 2000 dan ortig‘I faol ishtiroki etishdi.
21 TALABALAR TURAR JOYI Navoiy davlat pedagogika instituti tasarrufida bugungi kunda 3 ta talabalar turar joyi faolyait olib bormoqda. Talabalar turar joyida istiqilayotgan talabalar soni 1130 nafarni tashkil etadi. Barcha yotoqxonalarda ma’naviyat xonalari va kutubxona mavjud. Shuningdek, 1-sonli talabalar turar joyida O`zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5-muhim tashabbus uchun to`garaklor faoliyati yo`lga qo`yilgan. Barcha yotoqxonalarda talabalar uchun dazmolxonalar, kir yuvish xonalari, oshxonalar, WIFI zonalari faolyait olib bormoqda. 2021 yil davomida talabalar turar joyida talabalarning bo`sh vaqtlarini mazmunli o`tkazish maqsadida 130 dan ortiq ma’naviy ma’rifiy tadbirlar, 200 dan ortiq davra suhbatlari, 100 dan ortiq uchrashuvlar, 150 dan ortiq targ`ibot tadbirlari tashkil etildi.
FAOLIYATGA OID FOTOSUVRATLAR 22 Viloyat hokimi bilan uchrashuvlar Navoiy davlat pedagogika instituti talabalari “Mahorat darsi”, “Hokim va etakchilar uchrashuvi”, “Men ham hokim bo`laman”, “Yoshlar kunida – yoshlar bilan uchrashuv”, “Tinchlik politrasi” kabi loyihalar doirasida Navoiy viloyat hokimi Tursunov Qobul Beknazarovich bilan uchrashdi va ochiq muloqotlar o`tkazildi. Rektor va yoshlar! “Rektor va talabalar uchrashuvi” doirasida Navoiy davlat pedagogika instituti rektori Sobirov Bahodir Boypoʻlatovich bilan institut talabalari oʻrtasida 10 dan ortiq uchrashuvlar tashkil etildi. Ushbu uchrashuvlar doirasida institut rektori talabalar bilan samimiy muloqot olib borib, ularning taklif va muammolarini oʻrgandi, ular tomonidan ilgari surilgan tashabbuslarni qoʻllab-quvvatladi.
23 FAOLIYATGA OID FOTOSUVRATLAR Yoshlar kelajak bunyodkori! Talabalarda liderlik, boshqaruv va kreativlikni rivojlantirish, ularni oʻz shaxsiy biznesi va tadbirkorligini yoʻlga qoʻyishi uchun kerak boʻlgan bilim hamda koʻnikmalar bilan qurollantirish maqsadida Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Navoiy viloyat Kengashi koʻmagi bilan hayotda muvaffaqiyatga erishgan bir qancha rahbar, tadbirkor va turli kasb egalari bilan 10 ga yaqin onlayn uchrashuvlar tashkil etildi. Institut axborot resurs markazi va yoshlar ittifoqi hamkorlikda “Adabiyot yashasa, millat yashar” nomli krossvordlar tanlovi, “Hafta kitobxoni” viktorina tanlovi, “Eng yaxshi kitob targʻibotchisi” videoroliklar tanlovi, “Bolalikning zavqu shavqqa toʻla onlariga bagʻishlab yozilgan sheʼr, sheʼriy ertak va masallar”, “Qiziqarli viktorina” onlayn tanlovlari, “Motivatsiya - muvaffaqiyat kaliti” mavzusida seminar tashkil etildi.
FAOLIYATGA OID FOTOSUVRATLAR 24 Davlat va Nodavlat tashkilotlar bilan ma’naviy hamkorlik Navoiy viloyat hokimligi, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Navoiy viloyat Kengashi, Oʻzbekiston yoshlar ishlari agentligi Navoiy viloyat boshqarmasi, Navoiy viloyat ichki ishlar boshqarmasi, Navoiy viloyat mudofaa boshqarmasi, Navoiy viloyat milliy gvardiya boshqarmasi, Navoiy viloyat xalq taʼlimi boʻlimi, Navoiy davlat konchilik instituti, Navoiy viloyat davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi va boshqa tashkilotlar bilan birgalikda 50 dan ortiq tadbirlar oʻtkazildi.
25 FAOLIYATGA OID FOTOSUVRATLAR “QIZLAR OVOZI” Ёшлар ишлари агентлиги Навоий вилоят бошқармаси қошида ташкил этилган «Қизлар овози» клубида институт ёшлар иттифоқининг 30 га яқин фаол талабалари турли лойиҳалар доирасида фаолият олиб бормоқда. Institut yoshlar ittifoqi, fakultet yoshlar yetakchilari barcha fakultet dekanlari va yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosarlari hamda TTJ tarbiyachi-pedagoglarining koʻmagi bilan milliy bayramlar va buyuk ajdodlarimiz tugʻilgan sanalar munosabati bilan 35 ga yaqin tadbirlar tashkil etdi.
FAOLIYATGA OID FOTOSUVRATLAR 26 Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Oʻzbekiston Respublikasi 2017-yil 13-sentyabrdagi “Kitob Prezidentining 2020-yil mahsulotlarini nashr etish va tarqatish 30-oktyabrdagi tizimini rivojlantirish, kitob mutolaasi va “Sogʻlom turmush kitobxonlik madaniyatini oshirish tarzini keng tatbiq etish hamda targʻib qilish boʻyicha va ommaviy sportni kompleks chora-tadbirlar dasturi yanada rivojlantirish toʻgʻrisida”gi PQ-3271-sonli qarori chora-tadbirlari ijrosini taʼminlash maqsadida institut toʻgʻrisida”gi PF-6099- yoshlar ittifoqi Kengashi yetakchilari va son Farmoni ijrosi fakultet yoshlar yetakchilari yuzasidan 50 ga yaqin tomonidan fakultet va talabalar turar sport musobaqalari va joylarida 30 ga yaqin tadbir va tanlovlar oʻtkazildi. tanlovlar tashkil etildi.
27 OMMAVIY AXBOROT VOSITALARI Navoiy davlat pedagogika institutida “Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar”ga oid 2021- yilda Matbuot, OAVlari hamda institutning rasmiy kanallarida jami 914 marotaba chiqishlar amalga oshirilgan. Shundan: UzA caytida chiqishlar: 251 ta; Gazeta va jurnallarda chop etilgan maqolalar (Navoiy ziyosi, Xalq soʻzi, Pravda Vostoka, Doʻstlik bayrogʻi, Znamya drujbы, Yangi Oʻzbekiston) - 50 ta; Institutning rasmiy veb sayti va rasmiiy telegram kanallarida yoritilgan yangiliklar: 502 ta; Televedeniyada chiqishlar (Oʻzbekiston 24, Navoiy MTRK, “Zoʻr” tv, “Mening yurtim” (MY5), “Sevimli”, Sport, Maxalla, Maʼnaviyat va maʼrifat, Oʻzbekiston tarixi) – 111ta
2023-2024 O‘QUV YIL REJALARI 28 Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5 muhim tashabbus ijrosini taʼminlash maqsadida Navoiy davlat pedagogika instituti talabalari ishtirokida 2022-yilda Talabalar haftaligini oʻtkazish; 2022-yilning davomida “Yangi Oʻzbekiston Strategiyasi” mazmun mohiyatiga bagʻishlangan seminar treninglar tashkil etish; “Eng yaxshi fakultet”, “Eng namunali dekan oʻrinbosari”, “Eng yaxshi fakultet yetakchisi”, “Eng faol tyutor” koʻrik- tanlovini oʻtkazish; 2022-yilda institutda maʼnaviy-maʼrifiy sohada “Talababay” ishlash tizimini yoʻlga qoʻyish; 2022-yilda yangi qabul qilingan institut “Ichki tartib qoidalari” va “Odob - axloq kodeksi” boʻyicha faoliyat yuritish Talabalarni ijtimoiy himoya qilish, ularni moddiy va maʼnaviy ragʻbatlantirish yoʻnalishida ishlar amalga oshirish vazifasi yuklatilsin Talabalar ota-onalari, davlat va jamoat tashkilotlari bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻyishga qaratilgan tadbirlar oʻtkazish Talabalar oʻrtasida huquqbuxarlik, jinoyatchilik va korrupsiya holatlarining olidini olish boʻyicha muntazam ravishda targʻibot tadbirlari hamda anonim soʻrovnomalar oʻtkazib borish.