Important Announcement
PubHTML5 Scheduled Server Maintenance on (GMT) Sunday, June 26th, 2:00 am - 8:00 am.
PubHTML5 site will be inoperative during the times indicated!

Home Explore Epizone[NULL]

Epizone[NULL]

Published by jh, 2020-07-18 19:52:25

Description: Epizone[NULL]
multimedialny projekt VR
http://www.johoffmann.com/epizone0pl.htm

epiZone[NULL] odnosi się do transformacji naszej tożsamości wewnątrz dynamicznego środowiska Big Data. W pozornie pustej przestrzeni, pojawiają się ślady cząstek elementarnych, w które wpisane są ślady przeszłych zdarzeń. Zagęszczająca się chmura danych zmienia się w złożoną wielowymiarową, na wpół biologiczną sieć, zacierając granice między systemami mikro i makro, między "wewnętrznym" i "zewnętrznym" przetwarzaniem danych, w świecie, w którym „all is data”.
Poetycka narracja wyrażona w wizualnych i dźwiękowych warstwach prowokuje pytanie o to, co stanie się z naszą tożsamością, indywidualna i zbiorową pamięcią, kiedy dzisiejszy Internet Rzeczy przekształci się w jutrzejszy Internet Umysłów.

Search

Read the Text Version

EPIZONE[NULL] Projekt multimededialny: VR environment / 360 stereoscopic video-animation Soundscape: Andre Bartetzki We współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk Laboratorium Analiz Struktur Subkomórkowych, Prof. dr hab. Eliza Wyszko

Czym będzie ludzkość w chwili jej zagłady? Pewną ilością informacji o sobie i świecie ... Italo Calvino, (World Memory)

We wszechświecie dynamicznych danych, które nigdy nie są wolne, niezależne, ale zawsze w interakcjach między innymi danymi lub zbiorami danych, w nieustannych procesach zmian i przekształceń,  Co możemy powiedzieć u wyjątkowości jednostkowego istnienia?  Jak możemy zidentyfikować nasz własny ‘zbiór danych”  I podążać w kierunku tego, kim/czym chcemy się stać? Ale czy faktycznie wiemy, czym chcemy się stać? W EpiZonie[NULL] poszukuję odpowiedzi na pytania dotyczące mojej tożsamości i jej transformacji świecie, w którym „all is data”, w czasach gdy Internet Rzeczy przekształca się w Inter-Net Umysłów.

Idea EpiZone[NULL] zrodziła się podczas obserwacji śladów cząstek elementarnych w komorze kondensacyjnej Wilsona. Cząstki te są wytwarzane przez promieniowanie kosmiczne, które pokonuje miliony lat świetlnych, niosąc informacje z odległych zakątków wszechświata. To wysokoenergetyczne promieniowanie pochodzi głównie z poza Układu Słonecznego, nawet z odległych galaktyk, wybuchów supernowych lub aktywnych jąder galaktycznych. W zderzeniu z ziemską atmosferą promienie kosmiczne wytwarzają strumienie wysokoenergetycznych cząstek, które jak deszcz nieustannie opadają na naszą planetę. JH_D

JH_D

Te podstawowe składniki materii i antymaterii są zbyt małe byśmy mogli je zobaczyć. Natomiast w specjalnych detektorach możemy obserwować ślady zjonizowanych cząstek gazu wzbudzanych przez naładowaną cząstkę energetyczną. Przypominające mgłę, smugi małych kropelek tworzą \"chmurę\", która utrzymuje się przez kilka sekund. PARĘ SŁÓW O CZĄSTKACH ELEMENTARNYCH obserwowanych w Komorze Wilsona Cząstki alfa to grupy dwóch protonów i dwóch neutronów np. jądra helu. Cząstki alfa tworzą krótsze i grubsze ścieżki w komorze chmurowej. Promienie cząstek alfa nazywane są promieniowaniem alfa. Jest to najmniej przenikliwy rodzaj promieniowania; można je zatrzymać kartką papieru lub nawet kilkumetrowym odcinkiem powietrza. Elektrony tworzą różne cienkie, skręcone lub proste ścieżki. Długość i kształt ścieżki elektronu zależy od jego energii. Elektrony o wysokiej energii tworzą linie proste, elektrony o niższej energii łatwo zmieniają kierunek, zderzając się z cząsteczkami alkoholu izopropylowego. Elektrony uwidocznione w komorze Wilsona mają swoje źródło zarówno w przekształceniach radioaktywnych zachodzących na Ziemi, jak i we wtórnym promieniowaniu kosmicznym. Pozytron jest pierwszą odkrytą cząsteczką antymaterii; jest to antycząstka elektronu. Jego ścieżka jest identyczna z ścieżką elektronową. Ślady tych cząstek można rozróżnić tylko wtedy, gdy komora Wilsona jest umieszczona w polu magnetycznym. To powoduje, że ślady elektronów i pozytonów wyginają się w przeciwnych kierunkach z powodu przeciwnego ładunku. Obserwowane pozytrony pochodzą z promieniowania kosmicznego lub z naturalnego rozpadu promieniotwórczego na Ziemi. Promienie emitowanych pozytonów nazywane są promieniowaniem beta plus. Przykładem naturalnego źródła promieniowania beta plus jest potas-40, który jest zawarty w znacznych ilościach w bananach. Zużycie jednego banana stanowi dawkę równoważną około 1% średniej dziennej dawki naturalnego promieniowania. Pozytrony możemy spotkać również w medycynie, szczególnie w pozytronowej tomografii emisyjnej (PET).

Grube ścieżki, które często rozciągają się na całym obszarze komory chmurowej, należą do protonów, cząstek tworzących jądra atomowe. Protony te powstają w wyniku promieniowania kosmicznego. Ścieżki protonów mogą różnić się długością od całej szerokości komory aż do dużej kropki - w zależności od kąta, pod jakim proton wchodzi do komory Wilsona. Protony są również stosowane w medycynie, szczególnie w radioterapii, do napromieniania chorej tkanki rakowej. „Wiekuista cisza nieskończonych przestrzeni” Pascala wypełnia się informacją, której nie możemy do końca poznać; sugeruje istnienie nieznanych rodzajów danych i ich interakcji, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć, sensów, których nie potrafimy zrozumieć. Radość odkrywania miesza się z poczuciem bezsilności wobec entropii świata, nieistotności i efemeryczności naszego istnienia.

Jednocześnie pojawia się uczucie bycia częścią większej, uniwersalnej Orkiestracji, świadomość nieśmiertelności świata , w którym nie ginie żadna informacja ... W EpZonie [NULL] ulotne ślady mikro-zdarzeń, które łączą nas z kosmiczną wiecznością, stają się rozproszonymi fragmentami z pokładów mojej pamięci, zapętlonymi danymi w wirtualnej przestrzeni jakiegoś niepojętego wszech- systemu

}} { You_live_as = dust of_my:|Omni|memory; } which is_stronger_than [Time]* stronger_than [Death]* ~(--i>=0){ { where ~ there are_no|Dreams|; [and]Thought(!)_is _not born (yet); } {

Rozwijająca się audio-wizualna narracja przekształca otaczającą widza, z razu pustą przestrzeń z rozproszonymi śladami przeszłych zdarzeń, w złożoną wielowymiarową na wpół biologiczną sieć, zacierając granice między systemami mikro i makro, między \"wewnętrznym\" i \"zewnętrznym\" przetwarzaniem danych, w świecie, w którym „all is data”.



} [and] if_you; would~be; erased_from(me); there; would~be[Emptiness]* { as if; you have_never*<; |been|; } }

WERSJE / WYSTAWY Return[NULL] EpiZone[NULL] Enter[NULL]

W laboratorium #IT Fraunhiofer HHI Berlin

EpiZone[NULL] zaprojektowany została jako projekt multimedialny obejmujący:  VR / 360 video-animację  3D (stereoskopową) projekcję Zakres i wymiar prezentacji jest zmienny w zależności od warunków wystawienniczych

Beyond Words is an international video and performance festival, which included an exhibition, symposium, video projections, performance as well as meetings of creators, curators and the local community. Nasze czasy sprzyjają pluralizmowi i różnorodności. Jesteśmy świadkami rosnącej eklektycznej siatki wielościkultur i obyczajów. Z jednej strony ukazuje ona pozytywne skutki globalizacji, z drugiej ujawnia proces odradzania się starych i powstawanie nowych konfliktów społeczno- kulturowych. W tym kontekście tematycznym, Beyond Words prezentuje potencjał jaki niosą w sobie różne formy komunikacji artystycznej.”

Return[NULL] @ BEYOND WORDS Internation Festival Video Art & Performace Art Space Tel Aviv, Izrael, 02-08.2018 “ technika: środowisko Virtual Reality połączone ze stereoskopową projekcją 3D animacji, Ślady cząstek elementarnych zapisanych w detektorze Wilsona, w wirtualnym środowisku dzieła stają się śladami personalnej a zarazem wspólnej pamięci: fragmentami obrazów miast, twarzy, zdarzeń. Widz zanurzony jest w wirtualnym deszczu danych tworzących skomplikowaną efemeryczną sieć powiązań.



EPIZONE[NULL] Art & Science Node, Berlin 26.01—03.02.2019 Wystawa partnerska Transmediale Festival of Digital Culture 2019 Berlin Wystawa multimedialna, która objęła: środowisko Virtual Reality, dwie video projekcje 3D stereoscopowe, dwie animacje na monitorach oraz działania performatywne.

Wystawa EpiZone [NULL], zapraszała widza do wejścia w poetyckie środowisko audiowizualne, w którym efemeryczne ślady cząstek elementarnych stają się strzępami personalnej pamięci, w której wirtualna pół-biologiczna sieć zaciera granice między mikro- i makro-systemami. Ostatnia część wystawy EpiZone [NULL] polegała na spontanicznym happeningu, zbudowaniu komory Wilsona, który ostatecznie przekształcił się w epickie narodziny komety bazyliowej.

Wystawa to nie tylko prezentacja artystycznej idei ale także spotkanie, dające odwiedzającym reprezentującym różne środowiska, możliwość poznania się, dyskusji, wymiany wiedzy i idei. W ramach wystawy publiczność tworzyła wyobrażenia własnych antycząstek….








Like this book? You can publish your book online for free in a few minutes!
Create your own flipbook