Теоретичний матеріал Зміст Створення графічного примітива.......................................................................................... 1 Форматування графічного об'єкта. ....................................................................................... 3 Групування фігур ................................................................................................................... 6 Робота з надписами................................................................................................................ 7 Об'єкти SmartArt .................................................................................................................... 8 Вставка малюнків................................................................................................................. 12 Колекція Clіp Art.................................................................................................................. 13 Об'єкти WordArt ................................................................................................................... 14 Створення свого стилю........................................................................................................ 15 Створення автоматичного змісту ........................................................................................ 16 Інструменти для роботи із графікою знаходяться на панелі \"Иллюстрации\" стрічки \"Вставка\". Створення графічного примітива Кнопка \"Фигуры\" призначена для швидкого створення графічних примітивів. Для створення потрібного примітива треба його вибрати із випадаючого списку, і \"намалювати\" у документі протягуванням миші з натиснутою лівою кнопкою. Для того, щоб фігура мала правильні пропорції, під час малювання треба утримувати натиснутою кнопку Shіft.
Коли фігура намальована, з'являється контекстний інструмент \"Средства рисования\" зі стрічкою \"Формат\". Як правило, графічний примітив має по краях сині кутові маркери, потягнувши за які (ліва кнопка миші повинна бути при цьому натиснута), можна змінити розміри фігури. Жовтий квадратик усередині примітива також служить для зміни геометричних розмірів фігури. Фігуру можна обертати. Для цих цілей служить зелененький кружечок, розташований над фігурою. Для обертання примітива необхідно встановити курсор миші на кружечок і, натиснувши ліву кнопку, робити рухи мишею. При цьому фігура буде обертатись в ту або іншу сторону.
Форматування графічного об'єкта. Вікно панелі \"Стили фигур\" містить розширені параметри форматування \"Формат автофигуры\". У цьому вікні можна зробити більшість налаштувань форматування. Налаштування, які зустрічаються найчастіше винесені на стрічку \"Формат\". Панель \"Стили фигур\" містить набір уже готових стилів.
А також три кнопки: \"Заливка фигуры\", \"Контур фигуры\", \"Изменить фигуру\". Якщо жоден із запропонованих стилів не підходить, то за допомогою цих кнопок можна створити свій стиль форматування. Кнопка \"Эффекты тени\" служить для настроювання параметрів тіні фігури.
Для інтерактивного настроювання тіні служать кнопки, розташовані в правій частині панелі \"Эффекты тени\". Кнопка \"Объем\" дозволяє застосувати тривимірні ефекти до фігури. При цьому можна налаштовувати такі параметри як: Цвет объемной фигуры, Глубина, Направление, Освещение, Поверхность. Для інтерактивного настроювання об’єму служать кнопки, розташовані в правій частині панелі \"Объем\".
Інструменти, розташовані на панелі \"Упорядочить\" призначені для налаштування параметрів взаємодії фігури з текстом документа. Кнопка \"Положение\" задає розташування графічного об'єкта на сторінці. Для налаштування обтікання фігури текстом служить кнопка \"Обтекание текстом\". Якщо в документ вставлено кілька фігур, що перекривають одна одну, то їхній відносний порядок розміщення можна налаштувати за допомогою кнопок \"На передний план\" і \"На задний план\". Кнопка \"Выровнять\" служить для вирівнювання об'єкта щодо границь сторінки. За допомогою кнопки \"Повернуть\" фігуру можна обертати. Точний розмір фігури можна задати на панелі \"Размер\". Групування фігур Трапляються такі ситуації, коли в документі розміщені кілька об'єктів і з ними одночасно потрібно зробити які-небудь дії (збільшити, зменшити, перемістити). У цьому випадку доцільно зробити угруповання об'єктів. Для угруповання фігур їх необхідно попередньо виділити. Це можна здійснити за допомогою кнопки \"Выделить\" на стрічці \"Главная\".
Щоб виділити потрібні об'єкти необхідно клацнути на них лівою кнопкою миші при натиснутій клавіші Shіft. Після цього треба перейти на панель \"Упорядочить\" і скористатися кнопкою \"Группировать\". Всі виділені об'єкти стають, як би, одним об'єктом, про що свідчать кутові маркери. Тепер можна робити з ними всі необхідні дії. Після цього (при необхідності) об'єкти можна розгрупувати. Робота з надписами Особливим видом графічного примітива є Надпис. Цей примітив може містити \"у собі\" текст.
Такі графічні елементи, що містять текст, можна зв'язувати між собою. У такому випадку текст буде розміщуватись усередині надписів послідовно (залежно від того, у якій послідовності вони були зв'язані). Для зв'язування блоків їх необхідно попередньо розмістити в документі. Потім виділити надпис, з якого буде починатися текст. Після цього на панелі \"Текст\" скористатися кнопкою \"Создать связь\". Курсор прийме вигляд кружки. Підвести курсор до надпису, що випливає за головною (при цьому кружка почне \"виливатися\") і натиснути ліву кнопку миші. Тепер текст буде перетікати з одного надпису в інший. Зверніть особливу увагу на цей графічний примітив. За допомогою надписів дуже зручно розміщати текст у будь-якім місці документа. При цьому, границі надпису можна робити невидимими, а напрямок тексту змінювати. Об'єкти SmartArt Графіка SmartArt дозволяє швидко створювати різноманітні барвисті схеми. При виборі шаблонів SmartArt необхідно враховувати їхнє первісне призначення. Для вставки об'єкта SmartArt служить однойменна кнопка на панелі \"Иллюстрации\" стрічки \"Вставка\". Відкриється вікно \"Выбор рисунка\". Вибравши шаблон, ви побачите короткий його опис.
Після додавання шаблона в документ у вікні текстового процесора з'явиться контекстний інструмент \"Работа с рисунками SmartArt\", що містить дві стрічки: \"Конструктор\" и \"Формат\". Для заповнення текстових полів шаблона призначена ліва панель SmartArt-об'єкта. У міру набирання тексту користувач відразу бачить результат.
Для додавання нового елемента в об'єкт SmartArt треба просто нажати клавішу введення. Іноді буває, що в існуючий об'єкт неможливо додати новий елемент. Ще один спосіб - використання кнопки \"Добавить фигуру\". При цьому в об'єкт SmartArt додадуться елементи того ж рівня, що й виділений. Пункти \"Добавить фигуру выше\" і \"Добавить фигуру ниже\" призначені для вставки елемента іншого рівня. Якщо якісь кнопки неактивні, значить додавання нового елемента неможливо.
Для видалення якого-небудь елемента необхідно його виділити й нажати клавішу Delete. Кнопки \"Повысить уровень\" і \"Понизить уровень\" призначені для зміни рівня виділених елементів. Об'єкти SmartArt редагуються як і звичайний графічний примітив. Для форматування об'єкта SmartArt призначена стрічка \"Формат\" контекстного інструмента \"Работа с рисунками SmartArt\". Розглядати докладно її не будемо, тому що отриманих вами знань на попередніх уроках цілком достатньо, щоб розібратися в цьому самостійно. Відмітимо тільки, що для одержання доступу відразу до всіх настроювань об'єкта SmartArt, призначений пункт його контекстного меню \"Формат фигуры\" (він викликається щигликом правої кнопки миші на тілі об'єкта SmartArt).
У вікні, що відкрилося, виберіть потрібну вкладинку й зробіть необхідні налаштування. Пункт контекстного меню \"Вставить название\" призначений для додавання підпису до об'єкта SmartArt. Вставка малюнків Для вставки малюнка необхідно скористатися кнопкою \"Рисунок\" панелі \"Иллюстрации\" на стрічці \"Вставка\". У вікні, що з'явилося, знайдіть і виберіть потрібний графічний файл. Зображення вставиться в документ. При цьому з'явиться новий контекстний інструмент \"Работа с рисунками\", що містить стрічку \"Формат\".
Операції, виконувані над зображеннями багато в чому подібні із уже розглянутими діями для графічних примітивів. Однак, варто враховувати ту обставину, що вставлене зображення найчастіше займає значний обсяг пам'яті. Тому, виконання деяких операцій буде забирати певний час, причому, він буде тим більший, чим більший розмір файлу, що вставляється, і нижча продуктивність комп'ютера. Так, на \"стареньких\" машинах можна чекати кілька хвилин, поки комп'ютер \"упорається\" з поставленим завданням обрізки зображення або зміни колірних тонів. Щоб робота із зображеннями була більше комфортною, а підсумковий розмір текстового документа не сягав декількох десятків мегабайт, доцільно зробити компресію зображення. Для цього призначена кнопка \"Сжатие рисунков\" на панелі \"Изменить\". Після натиснення цієї кнопки з'являється вікно в якому можна настроїти параметри компресії зображення. Кнопка \"Параметры\" відкриває вікно \"Параметры сжатия\". Доступні три варіанти стиску зображення. Виберіть той, котрий найбільше підходить для вашого випадку. Не забувайте про контекстне меню малюнка. Пункт \"Формат рисунка\" містить практично всі необхідні інструменти налаштування зображення. Колекція Clіp Art Дана колекція містить добірку набору картинок текстового редактора. Для вставки кліпу необхідно нажати кнопку \"Клип\" на панелі \"Иллюстрации\" стрічки \"Вставка\". У правого краю вікна з'явиться панель \"Клип\". Унизу перебуває кнопка \"Упорядочить клипы..\", нажавши на яку ми потрапимо у вікно \"Организатор клипов\".
Ліворуч перебуває каталог кліпів, а праворуч - область перегляду обраного розділу каталогу. Об'єкти WordArt WordArt - це красиво оформлений текст на основі готових шаблонів, які можна редагувати. Для вставки об'єкта WordArt призначена кнопка \"WordArt\" на панелі \"Текст\" стрічки \"Вставка\". Після вставки об'єкта WordArt у вікні програми з'являється контекстний інструмент \"Работа с объектами WordArt\".
Створення свого стилю 1 2 3
4 Створення автоматичного змісту Позначення елементів для змісту Найпростішим способом створення змісту є створення змісту за допомогою вбудованих стиль заголовка. Можна створити зміст, який базуватиметься на використаних настроюваних стилях. Або можна призначити рівні змісту певним текстовим елементам. Позначення елементів за допомогою вбудованих стилів заголовків 1. Виділіть заголовок, до якого потрібно застосувати стиль заголовка 2. На вкладці Основне у групі Стилі виберіть потрібний стиль
Наприклад, якщо вибрано текст, який потрібно оформити як заголовок, виберіть стиль під назвою Заголовок 1 із колекції експрес-стилів. Примітка Якщо потрібний стиль не відображено, клацніть стрілку, щоб розгорнути колекцію експрес-стилів. Якщо потрібного стилю немає в колекції експрес-стилів, натисніть клавіші CTRL+SHIFT+S, щоб відкрити панель завдань Застосувати стилі. В області Ім’я стилю виберіть потрібний стиль. Позначення окремих елементів тексту Якщо потрібно додати до змісту текст, який не відформатовано як заголовок, можна використати наступну процедуру для позначення окремих елементів тексту. 1. Виділіть текст, який потрібно внести у зміст. 2. На вкладці Посилання у групі Зміст клацніть елемент Додавання тексту. 3. Клацніть потрібний рівень для позначення виділеного фрагмента, наприклад, Рівень 1 для відображення основного рівня у змісті. 4. Повторюйте кроки 1-3, доки не буде позначено всі фрагменти тексту, які потрібно долучити до змісту. Створення змісту Після позначення елементів можна створювати зміст. Створення змісту зі вбудованих стилів заголовків Ця процедура використовується в разі створення документа за допомогою стилів заголовків. 1. Клацніть місце вставлення змісту, зазвичай, на початку документа. 2. На вкладці Посилання у групі Зміст клацніть елемент Таблиця змісту, а потім виберіть потрібний стиль змісту. Примітка Щоб переглянути додаткові параметри, виберіть пунктВставити зміст для відкриття діалогового вікна Зміст. Створення змісту за допомогою використаних настроюваних стилів Цю процедуру можна використовувати, якщо до заголовків вже було застосовано настроювані стилі. Можна вибрати настройки стилів для використання під час створення змісту. 1. Клацніть там, де потрібно вставити зміст. 2. На вкладці Посилання у групі Зміст клацніть елемент Зміст, а потім Вставити таблицю змісту. 3. Натисніть кнопку Параметри. 4. У розділі Наявні стилі знайдіть стиль, який було застосовано до заголовків у документі. 5. У розділі Рівень поруч із іменем стилю введіть номер рівня (від 1 до 9), який буде відповідати цьому стилю заголовка.
Примітка Якщо потрібно використовувати тільки настроювані стилі, видаліть номери рівнів вбудованих стилів, наприклад, Заголовок 1. 6. Повторіть кроки 4 і 5 для кожного стилю заголовка, який потрібно додати до змісту. 7. Натисніть кнопку ОК. 8. Вибір змісту відповідно до типу документа: o Надрукований документ Якщо створюється документ для читання з роздрукованої сторінки, створіть зміст, у якому кожен елемент має заголовок і номер сторінки, на якій знаходиться цей заголовок. Це допоможе читачам легко переходити до потрібної сторінки. o Електронний документ Для читання електронних документів у Word можна відформатувати елементи змісту як гіперпосилання, тож читачі зможуть переходити до заголовків, клацнувши елемент змісту. 9. Щоб скористатися одним із готових зразків, виберіть потрібний варіант у полі Формати. 10. Виберіть усі інші потрібні параметри змісту. Оновлення змісту Якщо в документі було додано або видалено заголовки або інші елементи змісту, можна швидко оновити зміст. 1. На вкладці Посилання у групі Зміст клацніть елемент Оновити таблицю. 2. Виберіть команду оновити лише номери сторінок або оновити цілком. Видалення змісту 1. На вкладці Посилання у групі Зміст виберіть пункт Зміст. 2. Виберіть пункт Видалення змісту
Search
Read the Text Version
- 1 - 18
Pages: