Important Announcement
PubHTML5 Scheduled Server Maintenance on (GMT) Sunday, June 26th, 2:00 am - 8:00 am.
PubHTML5 site will be inoperative during the times indicated!

Home Explore ebook_70_hatter

ebook_70_hatter

Published by krisztafa, 2020-09-22 15:18:52

Description: ebook_70_hatter

Search

Read the Text Version

Hogyan segítsd gyermekedet a sikerhez?

Miről szól ez a kézikönyv? Kik vagyunk? Miért érdemes most valami újba fogni? Miért ne félj egy újabb felületre „bevinni” gyermekedet? Miért jelent előnyt a robotika alapismeretek elsajátítása? Miért nem szükséges alapismeret sikeres fejlődéshez ? STEM vagy STEAM - Miért nem kérdés, hogy mind a kettő?! Hol találsz meg bennünket?

Sugár Sára Büti István Alapító – Pedagógiai vezető Alapító – Gazdasági vezető Szandavári Balázs Oktató Csurgó Cintia Farkas Krisztina Titkárság vezető Területi képviselő

Igazi egyensúlyozó művészként kell helytállniuk a szülőknek járványügyi szabályok, az iskolai kötelezettségek és a délutáni idősáv hasznos megtöltése között. Hiszen a gyerekek igénye továbbra is fent áll, hogy új ismereteket szerezzenek, megtapasztalják a világ sokszínűségét. Ezt szolgálják az online térbe terelt szakkörszerű kurzusaink, melyekbe a gyerekek biztonságos terükből, az otthonból csatlakozhatnak be.

Kik vagyunk? 10. éve foglalkozunk oktatással, oktatásszervezéssel valamint tananyagfejlesztéssel. Már 4. éve tevékenységünk fókuszában a robotika oktatás és a hozzá kapcsolódó ArTeC eszközök állnak. Évek óta működtetünk „Kölyök mérnök” és „Robotika” szakköröket Budapesten és országosan is több helyszínen.

Nemzetközi szinten is egyedülálló módon a robotokat a szövegértés fejlesztésre is elkezdtük használni. Így ma már nem ritka, hogy irodalom tanárok, fejlesztő pedagógusok kezébe kelnek életre az ArTeC robotok. Sőt, az ország 6 megyéjében már könyvtárakban is jelen vannak az oktatási célokra fejlesztett robotika készleteink. A robotika szakköreinken, az országos versenyeinken és programjainkon is jellemzően a STE(A)M szemléletmódra támaszkodva adjuk át az ismereteket a résztvevőknek.

Miért érdemes most valami újba fogni? Az új „helyszínre” terelt iskolai tananyag megtanulása, visszaadása még nem teszi feltétlenül izgalmassá az ismeretszerzést. Ma még sokakat megijeszt ”az élethosszig tartó tanulás” trendje. Főleg azoknak, akik csak az oktatás poroszos, zártabb rendszereit ismerik, tapasztalják meg iskolás éveik során. Azonban itt a nagyszerű lehetőség, hogy gyermeked számára megmutasd, hogy a tanulás lehet színes-szagos és élvezetes, nem mellesleg játékos, feltöltő és izgalmas!

Mi a tanulás teljes folyamatát „elrejtettük” több, STEM fókuszú kurzusban. Itt a foglalkozásvezető szakemberek a https://studium.abacusan.hu/ oldalon minden szükséges információt és ismeretet megosztanak a videókban, ami szükséges ahhoz, hogy a gyerekek elsajátítsák a robotépítés és programozás alapjait.



Miért ne félj egy újabb felületre „bevinni” gyermekedet? A jelenlegi helyzetben sok új dolog lett a mindennapok része. Ezek egyik fő eleme a digitális munkarend bevezetése az oktatásban. Ezzel együtt beköltözött a családok életébe a ZOOM, a TEAMS, a Classroom… stb. kifejezések sokasága. Ezek bár hirtelen kerültek a látószögünkbe, várhatóan véglek velünk maradnak.

A folyamat magával hozta a digitális térben való nagyobb jártasságot. Talán léptünk is mindannyian a digitális analfabetizmus felszámolásában egyet-kettőt előre. Várhatóan hamarosan visszarendeződik az életünk, de a beindult változások az oktatás folyamatában már nem tűnnek el nyomtalanul. Azonban a tanulás-oktatás területén megszerzett digitális jártasságot gyermekeink esetében ne hagyjuk elveszni! Itt a lehetőség, hogy új területen javunkra fordítsuk a kialakult helyzetet.

● Legyen pozitív kapcsolata (is) az új felületekkel a gyerekednek ● Rendezett, áttekinthető teljes oktatási struktúra már az első pillanattól szülőknek és gyerekeknek egyaránt ● Önálló tanulási folyamat kialakítása ● A megszerzett tanulási tapasztalat, képesség más területeken való alkalmazásának lehetősége ● XXI. századi készségek megszerzése ● Fent maradhat továbbra is a délutáni elfoglaltság, akár kontakt foglalkozás nélkül ● A foglalkozás ideje és annak későbbi feldolgozása alatt a szülők szabadidőt nyernek ● Egy új, hasonló érdeklődésű hallgatókból álló közösség tagjaivá válhatnak a résztvevők

Miért jelent előnyt a robotika alapismeretek elsajátítása? 20-22000 programozó hiánya... ...és ezek a számok évről-évre nőnek. Valamint, napról-napra jelennek meg új szakmák, mikre képzés nem folyik és nem is folyhat az állandó változások miatt. A sikeres karrierút egyik alapja, a folyamatos tanulás során elsajátított rugalmasság A programozás az új angol Ma egy idegen nyelv ismerete minimális elvárás a munkaerőpiacon. Hamarosan ugyan erre a szintre emelkedik a programozás alapszintű folyamatának átlátása.

Ismeretlen fogalmak megfejtése Algoritmizálás, információk szintetizálása, logikai sorrend, elágazások...stb. melyek észrevétlenül fognak beépülni a gondolkodásmódjába a résztvevőknek. Ebből a tudásbázisból mindennapi problémákra adott válaszaik vagy iskolai feladataik során hívhatnak elő a hallgatók megoldásokat. Komplex készségek A próbálkozások során megtapasztalja, hogy az elméleti és gyakorlati megoldások között lehetnek eltérések. Pedagógusok hangsúlyozzák, hogy a tanulás legnehezebb pontja a saját produktum ellenőrzése és hibáinak feltárása. Így belép a folyamatba a tesztelés, a hibakeresés, az önellenőrzés 1-1 fázisa.

Miért nem szükséges alapismeret a sikeres fejlődéshez ? Oktatók Szakemberek, akik végig az élményalapú tudásmegosztásra fókuszálnak. Szülő, mint mentor Támogató légkör biztosítása, szükség esetén a gyermek biztatása a segítségkérésre Életkor Jó esetben a 2. osztályon már túl vagytok. Ennél több alapismeret szükséges.

Videó anyagok Megállítható, többször visszanézhető formátumú videók. Közösségépítés A digitális felületen ötleteid., anyagait. Valamint inspirálódhatsz a többiektől. Ismeretszerzési lehetőséget is ad. Nem vagy egyedül E-mail, Facebook, telefon... Keress bennünket ha segíthetünk, ha kérdésed van, ha megosztanád tapasztalatodat.

STEM vagy STEAM - Miért nem kérdés, hogy mind a kettő?! Mi a különbség a STEM és a STEAM között? A STEM mozaikszó összefoglalja a természettudományokat, a technológiát, a mérnöki tudományokat és a matematikát. A STEAM mindezt kiegészíti a művészeti ágakkal: humán tudományokkal, nyelvművészetekkel, tánccal, drámával, zenével, képzőművészetekkel, dizájnnal és a média világával.

Míg a STEM kifejezetten letisztult tudományos koncepcióra koncentrál, addig a STEAM ezeket egy kreatív folyamatba ágyazza be. Ez teszi lehetővé, hogy a problémamegoldás folyamata során a gyerekek kitekintsenek a tudomány kereteiből és magával ragadó, befogadó és a valós világra reflektáló válaszokat adjanak. A tudomány és a művészet nem zárják ki, hanem kiegészíthetik egymást. Ezzel teremtve lehetőséget mindazok számára, aki élnek ezzel a komplex szemlélettel, hogy a bennük rejlő képességek, készségek maximálisan felszínre kerüljenek.

Még hazánkban csak bontogatja szárnyait a komplex oktatás (különböző tantárgyak integrált oktatása), addig mi már lassan egy évtizede aktívan képviseljük ezt a szemléletet. Az átalakuló munkaerőpiac átalakuló oktatási szemléletet is kíván a megszokott módokon kívül. A memorizálás szerepe kissé háttérbe szorulni látszik, míg a fókuszba a problémamegoldó szemlélet, az integrált oktatás, az információk elemzése kerül.

Amit fontosnak még tartunk A szerethető tanulás hívó szavai: © kreativitás © kommunikáció © együttműködés © kritikus gondolkodás

Hol találsz meg bennünket? Abacusan Stúdió [email protected] +36203722628


Like this book? You can publish your book online for free in a few minutes!
Create your own flipbook